Vinařství Theo Loosen je malé rodinné vinařství nacházející se v městečku Klotten v samém srdci oblasti Mosela mezi Tervírem a Koblenzem (podoblast Mittelmosel). Jak je v oblasti Mosela standardem, tak středobodem tohoto vinařství je odrůda Riesling (Ryzlink rýnský), ze které vinařství vyrábí různé typy vín od suchých, přes polosuchá až po sladká vína. Výroba vína je v tomto vinařství založena na myšlence "Vinici vnímáme jako původ všeho, když každý den cítíme nohama, co je na šedé břidlicové půdě zvláštní." Již léta se ve vinařství obejdou bez minerálních hnojiv a maximálně omezují používání herbicidů a jejich révu stále více chrání přírodními toniky. "Závazek, který stojí za to", jak neustále opakují.

Vinice ve vlastnictví rodiny se rozkládají v okolí Klottenu, konkrétně se jedná o Klottener Brauneberg, Klottener Coraidelstein a Klottener Rosenberg.

Vinařská oblast Mosely, která dostala název podle stejnojmenné řeky, se dělí na tři podoblasti: Horní, Střední a Dolní Mosela, z nichž nejvýznamnější je Střední podoblast neboli Mittelmosel. Do řeky Mosely se na jejím horním toku vlévají ještě přítoky Saar a Ruwer. Proto oficiální název celé vinařské oblasti zní Mosel-Saar-Ruwer. Celá oblast je celosvětově známá svým vinařstvím, zejména pěstování královské odrůdy Riesling, když celková plocha vinic činí cca 9,3 tisíce ha. Pro ty, kdo dávají přednost historii a kultuře je ovšem celá oblast zajímavá i tím, že se jedná o místo se snad nejhustším rozmístěním hradů na světě, kdy téměř v každém ohybu řeky byl v minulosti vybudován hrad.