Vinařství Nagel je malé rodinné vinařství nacházející se v městečku Dettlebach nedaleko Würzburgu v německé oblasti Franky. Vinařství obhospodařuje cca 7 ha vinic. Výroba vína je v tomto vinařství založena na zásadě "Žij a nech žít", kontrolované čekání, vyhýbání se čistým kvasinkám a enzymům, pěstování bez herbicidů a insekticidů, vždy vše v souladu s přírodou. Základem je práce ve vinici, která směřuje ke zdravému a zralému hroznu, který se sbírá ručně. Vinařství produkuje čistá a krásně pitelná vína z bílých odrůd typických pro oblast Franky, tedy zejména vína odrůdy Silvaner (Sylvánské zelené), odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský) či Scheurebe. Z červených můžete vybírat vína z odrůd Spätburgunder (Pinot Noir) a také méně známé modré odrůdy Domina.

Vína jsou rozdělena do 4 řad: STAHLNAGEL - svěží pitelná vína spontánně zrající v nerezových tancích, HOLZNAGEL - komplexnější strukturovaná vína kvasící vlastními kvasinkami v dřevěných sudech z franckého dubu, ANKERNAGEL - vína odrůdy Silvaner a Scheurebe z nejlepší a nejstarší vinice Berg-Rondell v lahvi ve tvaru baňky, které se zde říká "Bocksbeutel", a konečně RESERVENAGEL  - nefiltrovaná vína zrající dva roky v dřevěných sudech na kalu.

Vinařská oblast Franky (Franken) je německá vinařská oblast s rozlohou cca 6000 ha vinic, která leží na severozápadě Bavorska s centrem ve městě Würzburg. Většina vinic je vysazena podél řeky Mohan. Pro tuto oblast jsou typická bílá suchá vína, která pochází z vinic s vápencovým podložím, které dává vínům zemitou chuť. Typickou světově vyhlášenou odrůdou této oblasti je odrůda Silvaner (Sylvánské zelené). Dále zde najdeme vína odrůdy Müller Thurgau a Riesling (Ryzlink rýnský). Z modrých odrůd, které jsou v této oblasti ve významné menšině (cca 10 % produkce), zde nalezneme zejména vína odrůdy Spätburgunder (Pinot Noir) a také méně známé modré odrůdy Domina (vyšlechtěna z odrůd Modrý Portugal a Pinot Noir), která je právě v této oblasti doma. Další typickým znakem vín z Franků je láhev ve tvaru baňky, které se zde říká "Bocksbeutel".