POZOR - OMEZENÍ ODESÍLÁNÍ VAŠICH OBJEDNÁVEK V TÝDNU od 15.7. do 19.7. + DOPRAVA ZDARMA - VÍCE INFORMACÍ V BANNERU

Malé rodinné butikové Vinařství Entrée, které se nachází přímo pod viniční tratí Pod svatým kopečkem u Mikulova, na které mají 2 000 hlav. Vína vznikají ve starém sklepě z dob Ditrichštejnů. Vinařství bylo založeno v roce 2017 s cílem vyrábět výjimečná vína z Mikulovska, kdy základní motto je: „Není nutné spěchat neboli i víno potřebuje svůj čas“. Roční produkce se omezuje na maximálně 10 šarží po 600 litrech. Bílá vína jsou vyráběna v nerezových tancích, ale také v dubových sudech, kde následně leží minimálně 6 měsíců na jemných i hrubých kvasnicích. Důsledná péče je věnována i výrobě červených vín, která jsou vyráběna tradiční metodou kvašením v otevřených nádobách, následnou macerací na slupkách po dobu 1-3 měsíců a po vylisování ležením v barikových sudech. Všechna vína spojená se sudem nesou označení OAK. Mezi pěstovnými odrůdami lze nalézt jak tradiční odrůdy pro Mikulovsko jako jsou Ryzlink vlašský (dominantní odrůda), Veltlínské zelené a Sylvánské zelené, tak i další odrůdy jako Modrý Portugal či Sauvignon moderní odrůdy jako Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

Kromě standardního značení vín zvolil vinař i novou alternativní cestu označení svých vín, která rozdělil do tří kategorií: 2E, 3E nebo K4 (tato označení jsou uvedena i na lahvích), kdy jednotlivé kategorie znamenají následující obecnou charakteristiku vín zařazených do dané kategorie:

Vína kategorie 2E - příjemná, velmi dobře pitelná, nekomplikovaná vína. Zpravidla nižší alkohol, "chlastací vína", svěží, citrusová i kořenitá - frízo, rosé, základní vlašák a kořenitý veltlín.

Vína kategorie 3E - strukturovaná vína, podpořena sekundární aromatika například u Sauvignonu, plnější, vyrovnaná kyselina, alkohol, zbytkový cukr - suchá i polosladká vína z významných tratí. Doba archivace 2-3 roky.

Vína kategorie 4E - velmi výrazná vína, komplexní, hodně minerální, dotek botritidy, dllouhé míchání na kvasnicích - komplexnější vlašáky, sylván a řada OAK. Doba archivace 4 roky.