POZOR - OMEZENÍ ODESÍLÁNÍ VAŠICH OBJEDNÁVEK V TÝDNU od 15.7. do 19.7. + DOPRAVA ZDARMA - VÍCE INFORMACÍ V BANNERU

Přestože ze své dlouholeté praxe ohledně vín víme, že "co člověk, to jiná chuť a očekávání" a zároveň víme, že ne každá "medaile" z výstavy má relevantní hodnotu (i proto někteří vinaři výstavy svými víny neobesílají, popř. si medaile z výstav na svá vína nedávají), tak i přesto se domníváme, že některé hodnocení z určitých výstav či hodnocení mohou mít relevantní váhu a mohou pro Vás být určitým vodítkem, které Vás může například ujistit ve své volbě. Z tohoto důvodu jsme pro Vás připravili kategorii Oceněná vína, ve které jsou vyfiltrována vína, která uspěla na některé z tuzemských či zahraničních výstav nebo v tuzemském hodnocení. Do této kategorie jsme vybrali vína z naší nabídky, která uspěla na některé z těchto tuzemských soutěží či hodnocení:

Valtické vinné trhy - VVT (nejstarší tuzemská soutěž vín) http://www.vinnetrhy.cz/

Konkrétně jsou v této kategorii zařazena vína z naší nabídky, která obdržela na VVT titul championa, velkou zlatou medaili (90 a více bodů) či zlatou medaili (86 až 89,99 bodů).

Oenoforum (Czech international wine competition) http://www.oenoforum.cz/

Jedná se o mezinárodní soutěž, která je pořádána Svazem vinařů ČR jako největší a jediná mezinárodní soutěž vín v České republice pod patronátem OIV - Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví. Konkrétně jsou v této kategorii zařazena vína z naší nabídky, která obdržela na Oenoforum titul championa, velkou zlatou medaili (92 a více bodů) či zlatou medaili (86 až 91,99 bodů).

Salon vín (výběr nejlepších 100 vín České republiky) https://www.vinarskecentrum.cz/salon-vin

Konkrétně jsou zde zařazena vína z naší nabídky, která byla vybrána mezi nejlepších 100 vín České republiky a jsou vystavena na zámku ve Valticích. Výběr probíhá nejdříve jako Národní soutěž vín (5 nominačních soutěží dle vinařských oblastí a podoblastí), následuje první kolo, kdy 400 vybraných vín postupuje do finálního kola, ve kterém je vybráno 100 vín. 

Král vín (nezávislé hodnocení) https://www.kralvin.cz/

Vína jsou hodnocena nezávislými odborníky prostřednictvím mezinárodního 100 bodového systému hodnocení. Dle výsledků hodnocení vína získají od 1 do 5 korunek – vždy však na základě nezávislého hodnocení a pevně stanovených pravidel, aby byl co nejvíce eliminován subjektivní názor. Konkrétně jsou zde zařazena vína z naší nabídky, která obdržela v hodnocení Krále vín titul championa, velkou zlatou medaili (90 a více bodů) či zlatou medaili (86 až 89,99 bodů).

Průvodce nejlepšími víny České republiky (nezávislé hodnocení) https://www.w-d.cz/nejlepsi-vina-cr/

Vína jsou hodnocena nezávislými odborníky prostřednictvím mezinárodního 100 bodového systému hodnocení, přičemž výsledkem je kniha Průvodce nejlepšími víny České republiky, která vychází jednou ročně. Konkrétně jsou zde zařazená vína z naší nabídky, která obdržela v Průvodci nejlepšími víny České republiky 86 a  více bodů, což odpovídá ve 100 bodobém systému hodnocení zlaté medaili na soutěžích. 

Dále jsou v této kategori zařazena vína z naší nabídky, která uspěla na některé z významných zahraničních soutěží vín (např. Concours Mondial de Bruxelles, Decanter World Wine Awards apod.).

Pokud Vás zajímají vína oceněná pouze na některé z výše uvedených soutěží nebo v některém z nezávislého hodnocení, pak využijte MOŽNOSTI FILTROVÁNÍ OCENĚNÝCH VÍN V LEVÉM NABÍDKOVÉM MENU nebo KLIKNĚTE V TOMTO TEXTU NA PŘÍSLUŠNÝ ODKAZ.