POZOR - OMEZENÍ ODESÍLÁNÍ VAŠICH OBJEDNÁVEK V TÝDNU od 15.7. do 19.7. + DOPRAVA ZDARMA - VÍCE INFORMACÍ V BANNERU

Vážení zákazníci,

dovolte, abychom vás po delší odmlce krátce seznámili s novinkami v nabídce našeho e-shopu Pálavská vína, tentokráte s novinkami, které jsme pro vás připravili během léta a podzimu. V našem Newsletteru jako obvykle nechybí informace o nových vínech a vinařstvích v nabídce našeho e-shopu.

Nová vína v naší nabídce

Primární novinkou na našem eshopu na listopad 2023 je PŘEDPRODEJ SVATOMARTINSKÝCH A MLADÝCH VÍN. Nicméně během léta a počátku podzimu jsme do nabídky našeho eshopu zařadili mnoho dalších nových vín ročníku 2023 a také jedno nové vinařství, které je členem vinařského Spolku Dunajovských kopců.

Svatomartinská a mladá vína ročníku 2023 v naší nabídce

Jelikož se blíží svátek sv. Martina, tak na našem eshopu nemůže chybět nabídka Svatomartinských a mladých vín ročníku 2023. V případě Svatomartinských vín se jedná o předprodej, když samotná Svatomartinská vína budou dodána ve druhém týdnu listopadu 2023 tak, abyste tato vína mohli ochutnat v sobotu 11. 11. 2023.

Jako obvykle máme v nabídce oblíbená mladá vínaVinařství Lahofer, která oproti Svatomartinským vínům mohou obsahovat zbytkový cukr. V nabídce tak opět můžete nalézt polosuchý Mladý Lahofer (cuvée Muller Thurgau a Muškát moravský) a polosladkou růžovou Mladou Lahoferku (Svatovavřinecké). Každoročně jsou tato vína velmi oblíbená pro svůj vyvážený poměr zbytkového cukru a kyseliny.

Letošní Svatomartinská vína ročníku 2023, která musí být suchá, jsou svěží a aromatická s nižším alkoholem. V naší nabídce Svatomartinských vín jsou zastoupena tato vína: Muškát moravskýVinařství Gotberg, Muller Thurgau nebo Svatovavřinecké Vinařství Šoman, Muller Thurgau, Zweigeltrebe rosé nebo Modrý PortugalVinařství Sedlák, Veltlínské červené rané, Zweigeltrebe rosé nebo Modrý PortugalVinařství Mádl-malý vinař. Obecně o Svatomartinských vínech naleznete více informací na našem e-shopu na stránkách Aktuality.

Než se dostaneme k novým vínům, která již na našem e-shopu v tuto chvíli nabízíme, rádi bychom Vás krátce informovali o tom, na co se můžete těšit. Na počátku listopadu plánujeme kromě nabídky již zmíněných Svatomartinských vín doplnit již hodně vyprodaná vína Žernoseckého vinařství a Školního statku Mělník.

Nové vinařství v nabídce - Vinařství No. 44

S ohledem na širokou nabídku vín na našem eshopu již příliš nových vinařství nevyhledáváme, ale pokud se naskytne možnost mít v nabídce mladé ambiciózní vinařství, které je členem Spolku vinařů Dunajovské kopce, a které má za svoji krátkou historii na kontě již mnoho úspěchů, tak neváháme. Navíc, když je doporučují naši zákazníci, kterým věříme. A v neposlední řadě nám vína tohoto vinařství chutnají. Proto neváhejte a vyzkoušejte vína Vinařství No. 44, za kterým stojí Eliška Becková, enoložka Vinařství Volařík, toho času na rodičovské dovolené.

Také se můžete těšit na novinku z Německa, konkrétně z oblasti Franky, která je vyhlášená zejména víny odrůdy Sylvánské zelené. Brzy tak můžete na našem eshopu zakoupit vína Weingut Nagel z Dettelbachu.

Nová vína v naší nabídce

Během léta a počátku podzimu jsme se snažili naši nabídku rozšířit o další nová vína ročníku 2022 a připravit se tak na předvánoční poptávku našich zákazníků. Určitě je tak nutné zmínit nabídku ročníku 2022Vinařství Zdeněk Peřina, kde se rodí zejména skvělé pálavské vlašáky, mimo jiné i Ryzlink vlašský 2022 ze Železné.

Mnoho nových vín lze také vybírat z Vinařství Volařík, které je v naší nabídce zastoupeno širokou nabídkou vín zejména odrůdy Ryzlink vlašský. Můžeme zmínit například Ryzlink vlašský 2021Pravé Klentnické, který je zařazen do VOC Pálava, Ryzlink vlašský 2021Purmice či vína řady Terroir vyhlášených pálavských viničních tratí Železná či Kotelná a viniční tratě Ořechová hora z Dunajovských kopců. Na počátku listopadu bychom měli nabídku tohoto vinařství doplnit o další vína odrůdy Ryzlink vlašské a Ryzlink rýnský.

Vinařství Gotberg z Popic na okraji Mikulovské podoblasti je zastoupeno v novinkách krásně pitelným Ryzlinkem rýnským 2022 a oblíbenou suchou Pálavou. A k tomu nabídka ledových nebo slámových vín.   

Nevynechali jsme ani vína našeho oblíbeného malého rodinného Vinařství Ilias z Pavlova na Pálavě, které vyrábí vína v BIO režimu. Můžete vybírat mezi lehčím Ryzlinkem vlašským I. a plnějším Ryzlinkem vlašským II. či každoročně skvělým Veltlínským zeleným ze staré vinice, které se může porovnávat s Veltlíny z Rakouska.

Doplnili jsme rovněž nabídku vín vyhlášeného vinařství Mikrosvín Mikulov. Nabídka řady Flower line byla rozšířena o Chardonnay, Rulandské šedé a Pálavu. Nicméně jsme naskladnili i vína odrůdy Ryzlink vlašský řady Traditional line vyhlášených pálavských a dunajovských tratí z vynikajícího ročníku 2021, která dáme do nabídky e-shopu později. Vína této řady a ročníku mají totiž velmi dobrý potenciál nazrávat.

V nabídce nových vín jsme nevynechali ani vína Vinařství Lahofer ze Znojemské podoblasti. Kromě již zmíněných Mladý Lahofer a Mladá Lahoferka vám můžeme nabídnout Ryzlink rýnský 2022 a Sauvignon 2022 z jejich řady VOC, které uspěly na Národní soutěži vín 2023 ve Znojemské podoblasti, která je nominační soutěží do Salonu vín 2024. Dále můžete ochutnat například oblíbenou polosladkou Pálavu 2021.

Vedle výše uvedených konkrétních vín a vinařství jsme doplnili naši nabídku o další nová vína ročníku 2022 od více vinařství ze Spolku vinařů Dunajovské kopce.

Z Vinařství Filip Mlýnek jsme doplnili některá vína z druhé vlny lahvování, ale hlavně jsme naskladnili jejich červená vína, která brzy dáme do nabídky na e-shopu. Z Vinařství TichýDolních Dunajovic nově nabízíme jejich velmi povedený Sekt Rulandské bílé 2020, příjemně pitelný Cabernet Moravia 2020 či Ryzlink rýnský 2022. Nabídku malého rodinného Vinařství Entrée z Mikulova jsme vedle jejich skvělých a různorodých Ryzlinku vlašských ročníku 2022 z první vlny lahvování rozšířili také o jejich skvělé Sylvánské zelené 2022 a neméně povedený Sauvignon 2022. Z Vinařství Šoman je nově v nabídce velmi povedené Chardonnay 2022 a Veltlínské zelené 2022. Nechybí ani novinky Vinařství Baláž z jejich řady klasik, konkrétně skvěle pitelné polosuché Rulandské šedé 2022, suché Sylvánské zelené 2022 a Ryzlink vlašský 2022.

Na počátku léta jsme rovněž naskladnili skvělé suché Ryzlinky vlašské 2022Vinařství Kadrnka, (titul Vinařství roku 2022). Můžete tak ochutnat vlašáky tří kategorií dle třídění Jindry Kadrnky K2, K3 a K4.  

Vinařství Popela z Perné na Pálavě je v naší nabídce nově zastoupeno skvělým Ryzlinkem vlašským 2022 Železná a neméně skvělou suchou Chardonnay 2022 ze základní řady a Ryzlinkem vlašským 2021 řady Premium.