Těšme se na letošní Svatomartinská vína 2022!

Na našem eshopu Pálavská vína naleznete nabídku celkem 9 různých Svatomartinských vín od následujících 4 vinařů: Vinařství Gotberg, Vinařství Mádl - malý vinař, Rodinné vinařství Sedlák a Vinařství Šoman. Odrůdově jsou na našem eshopu zastoupeny veškeré odrůdy povolené k výrobě Svatomartinského vína.

A jaká vlastně budou letošní Svatomartinská vína?

Jak uvádí článek na webu Vinařského fondu, tak Svatomartinská vína ročníku 2022 budou svěží a aromatická s nižším alkoholem.

V prvním kole hodnocení letošních mladých vín za účelem získání známky Svatomartinské víno uspělo celkem cca 92 % přihlášených vín. Celkem v prvním kole uspělo 250 vín od 58 vinařů. Ve druhém kole uspěli další vinaři (celkem za obě kola hodnocení uspělo 85 % přihlášených vín), a proto se v letošním roce můžeme těšit celkem na 304 vín od 74 vinařů, která budou označena jako Svatomartinské víno. Do prodeje tak zamíří více než 2,35 mil lahví mladých vín označených jako Svatomartinské víno ročníku 2022, což je historický rekord. Z toho by mělo být 143 bílých vín, 91 růžových vín a klaretů a 70 červených vín. Tradičně jsou nejvíce zastoupeny odrůdy Muller Thurgau (78 vín) a Modrý Portugal (60 vín). Nejméně zastoupenou odrůdou je tradičně odrůda Veltlínské červené rané (20 vín)

Více v článku Svatomartinská vína 2022 a Svatomartinská vína 2022 2 část na www.vinazmoravyvinazcech.cz, ze kterého jsme výše uvedené informace čerpali.