POZOR - OMEZENÍ ODESÍLÁNÍ VAŠICH OBJEDNÁVEK V TÝDNU od 10.6. do 14.6. + DOPRAVA ZDARMA - VÍCE INFORMACÍ V BANNERU

Dunajovský vlašák nebo také Ryzlink vlašský ODK je pro milovníky vín z odrůdy Ryzlink vlašský pojem. Jedná se o vína z odrůdy Ryzlink vlašský typická pro terroir Dunajovských kopců v okolí obcí Březí a Dolní Dunajovice. Konkrétně z viničních tratí:

Dolní Dunajovice: Zimní vrch, Pod slunným vrchem, Plotny, Mlýnská a Kraví hora

Březí: Liščí vrch a Ořechová hora

Proč Dunajovský vlašák a kdo za tím stojí:

Dunajovský vlašák je historický pojem. Dunajovské kopce jsou prodlouženou polohou nedaleké Pálavy, kde je "králem" právě odrůda Ryzlink vlašský, tedy i v Dunajovských kopcích se této odrůdě historicky nesmírně daří a pochází odtud vína minerální vína, která jsou "klenoty" této odrůdy. Navíc se k tomu přidávající opravdu špičkoví vinaři, kteří mají historicky s touto odrůdou velké zkušenosti jako například Vinařství Baláž, Vinařství Šoman, Vinařství Kadrnka, Vinařství Mlýnek, Vinařství Volařík nebo Vinařství Mikrosvín.  

Stojí za tím Dunajovské kopce - spolek vinařů, což je otevřený spolek vinařů z vinařských obcí Březí u Mikulova a Dolních Dunajovic, kteří vyrábějí víno z hroznů vypěstovaných v katastru právě těchto dvou podpálavských obcí.

Základní myšlenkou pro vytvoření spolku byla touha propojit vinaře ze dvou vinařských vesnic, kteří čerpají z jedinečného terroir okolních dunajovských vrchů a zprostředkovat návštěvníkům obcí Březí u Mikulova a Dolní Dunajovice plnohodnotné zážitky a komplexní služby.